Święto Przedszkolaków 2021

Co roku od 2013 r. we wrześniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – święto ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Chciałyśmy, aby tegoroczne obchody były nieco inne, dlatego dzieci z grup V, VI i VII włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Dzień przedszkolaka to ważne święto - uczcijmy je razem tańcem i piosenką” organizowanej przez Agnieszkę Muchę z  Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie.

Naszym zadaniem było wykonanie układu tanecznego oraz odśpiewanie piosenki „Z życia przedszkolaka”. Widać było zaangażowanie nauczycieli, uśmiech i radość dzieci, a całe przedsięwzięcie otaczała aura jedności i współpracy. Wraz z nami zatańczyły i zaśpiewały 72 tysiące dzieci z całej Polski!