Magiczna przygoda z Czerwonym Kapturkiem

Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Celem święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych baśni i kreskówek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

W naszym przedszkolu Święto Postaci z Bajek odbyło się 10 listopada. W tym dniu od samego rana wszystkie dzieci już przebrane w wymarzonych przez siebie bohaterów bajek weszły na salę. Zaraz po śniadaniu Pani Karolina, jako Czerwony Kapturek, zapodziała gdzieś swój koszyczek. Na szczęście mali detektywi szybko znaleźli zgubę.
W koszyku czekał na nich list od postaci z bajek naszych rodziców i dziadków. Reksio, Bolek i Lolek czy Smok Wawelski  bawiły się z przedszkolakami w najróżniejsze
gry i zabawy ruchowe, wykonywały zadania na tablicy multimedialnej, a także przygotowały pracę plastyczną pt „Na szklanym ekranie”. Galeria prac wyglądała naprawdę imponująco!

Był to dzień pełen wrażeń i  na pewno sprawił dużo radości w czasie jesiennej szarugi.