Przyjaciele Zippiego

W grupie VII od września dwa razy w tygodniu odbywały się zajęcia z panią Wiesławą Ptaszek „Przyjaciele Zippiego”. Program ten uczył dzieci sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. Podczas spotkań dzieci słuchały opowiadań o losach trójki młodych przyjaciół. Wśród bohaterów pojawia się rodzeństwo Lilly i Tig, którzy w domu hodują patyczaka o imieniu Zippy. Historyjki prezentują bohaterów w okolicznościach dobrze znanych dzieciom takich jak: zdobywanie i tracenie przyjaciół, prześladowanie, poczucie odrzucenia, radzenie sobie ze zmianą i stratą. Każde opowiadanie było zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i uzupełnione zadaniami takimi jak rysowanie, odgrywanie ról i zabawy.

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i zawsze chętnie siadały z Zippim na dywanie, by śledzić losy głównych bohaterów. Program kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne i promuje zdrowie emocjonalne u małych dzieci.