No promil - no problem - kampania społeczna

No promil - No problem - kampania społeczna w naszym przedszkolu. W dniu 17 listopada nasze przedszkole już po raz kolejny wzięło udział w kampanii społecznej skierowanej przeciwko pijanym kierowcą No Promil-No Problem.

W ramach akcji do przedszkola zostali zaproszeni goście policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz pan Piotr Gajda pracownik Urzędu Miasta Gorlice a zarazem główny koordynator kampanii. Jako pierwszy punkt naszego spotkania dzieci z grupy I wystawiły przedstawienie pt" Leśna szkoła ruchu drogowego", podczas którego przypomniały o głównych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno pieszych jak i kierowców. Po zakończonym występie policjanci wygłosili krótką pogadankę o skutkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu oraz pokazali urządzenie alkomat który służy im w codziennej pracy. Następnie w asyście policjantów przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem ulicami osiedla Korczak, aby rozdawać ulotki i listy do kierowców. Przyłączając się do tej akcji mamy nadzieję, że zmieni się postawa społeczeństwa przyzwalająca na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

Relacja z wydarzenia znajduje się również na stronie Urzędu Miasta Gorlice. Zachęcamy do obejrzenia. Kliknij tutaj

Agnieszka Gucwa