Klinika Pluszowego Misia - obchody Dnia Pluszowego Misia w budynku szkoły.

„ Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”

Jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. W poniedziałek każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, duże, brązowe, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną pluszaki zostały poddane kwarantannie w specjalnie przygotowanej przez wychowawczynie Klinice Pluszowego Misia. Tym samym stworzono okazję do oswojenia się i odnalezienia przez najmłodsze dzieci w  trudnej rzeczywistości pandemii.

Zarówno dzieci jak i pluszowe zabawki przebierały nogami nie mogąc doczekać się, by klinika została otwarta. 25 listopada Panie Ewa, Patrycja i Karolina jako lekarki oficjalnie przebadały wszystkich misiowych gości. Każdy pacjent był okazem zdrowia, więc zabawa mogła rozpocząć się bez przeszkód.

Skoro panie przeobraziły się w lekarki, to i dzieci tego dnia przebrały się lub przyniosły atrybuty konieczne do wykonywania wymarzonego przez nich zawodu. Zmisiowane  profesje zostały zaprezentowane i okazały się dla dzieci wspaniałą okazją do preorientacji zawodowej.

Ponadto przedszkolaki przypomniały sobie historię Pluszowego Misia, oglądnęły prezentacje multimedialne i bajki animowane, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Każda z grup wykonała zmisiowane prace plastyczne, a przedszkolaki w salach grały z Paniami w gry i podejmowały różne aktywności z misiami w roli głównej. W tym magicznym dniu poczęstunek też był wyjątkowy – Lubisiowy torcik strzelający sztucznymi ogniami oraz  kubusiowy soczek. Misiowe mniam mniam!

Już dziś z niecierpliwością oczekujemy na kolejne Święto Pluszowego Misia.

Karolina Urbanowska