Kocie harce

17 lutego 2022 r. przedszkolaki z grup II, V, VI i VII obchodziły nietypowe święto - „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół.

Dzieci oglądały prezentacje multimedialne przedstawiające różne rasy kotów i ich pochodzenie, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Ciekawą informacją okazał się sposób widzenia i postrzegania świata przez kocich przyjaciół. Każda z grup wykonała niepowtarzalne prace plastyczne z kotami
w roli głównej: wycinały, kleiły, wyklejały oraz lepiły z plasteliny. Nie zabrakło też wesołych „kocich harców”, takich jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek i quiz „Co wiesz o kotach”. Największą radość sprawiła najstarszym przedszkolakom ,,kocia dyskoteka''. Ogromną atrakcją w grupie maluszków była zabawa w kotka i myszkę, podczas której dzieci przebierały się w stroje i wcielały w role tytułowych zwierząt.

Nasze przedszkolaki wiedzą, jak ważna jest rola kotów w życiu człowieka oraz są uwrażliwione na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Udowodniły to włączając się w zbiórkę charytatywną na rzecz schroniska PSYstań w Gorlicach.

Karolina Urbanowska