Owocowy zawrót głowy w Ósemce

W dniu 11 marca w grupach V, VI oraz VII zorganizowano Święto Owoców Egzotycznych. Tego dnia w przedszkolu było bardzo smacznie i kolorowo. Głównym celem zajęć było wyrabianie nawyków prozdrowotnych dzieci poprzez zachęcanie ich do systematycznego spożywania owoców i próbowania nowych smaków. Przedszkolaki  bawiły się pysznie w towarzystwie owoców, dowiadywały się, że owoce są zdrowe i mają mnóstwo witamin. Dzieci oglądały owoce w przekroju, znalazły odpowiedź na pytanie po co są pestki w owocach.  Rozpoznawały owoce po kształcie, kolorze i zapachu. Konkurs obierania mandarynek wywołał sporo pozytywnych emocji i wiele uśmiechów. Nie lada wyzwaniem dla odważnych przedszkolaków okazało się smakowanie z zamkniętymi oczami owoców i odgadywanie ich nazwy. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o owocach oraz ćwiczyły mowę i aparat artykulacyjny z Panem Arbuzem. Nie zabrakło gimnastyki, wyścigów w turlaniu owoców przez tunele oraz zabaw tanecznych i ruchowych, np. "Raz, dwa, trzy Cytrynka patrzy ...".

To był naprawdę niesowicie smakowity i intensywny dzień, który zapadnie nam na długo w pamięci.

Karolina Urbanowska