Wiosenne wyzwanie Pani Zimy i historia zgubionych kwiatów Pani Wiosny

W dniu 21 marca 2022 roku przedszkolaki z grupy V, VI oraz VII odkryły tajemniczy list pozostawiony przez Panią Zimę. Jak się okazało, chciała ona już odejść w zimne kraje, lecz wiosna podróżując do naszego przedszkola zgubiła kwiaty ze swej pięknej sukienki.
Nie mogła bez nich pokazać się dzieciom. Poprosiła przedszkolaki, by pomogły jej je odzyskać wykonując kolejne zadania, podążając za mapami ukrytymi w kolorowych balonach. Maluchy, Średniaki oraz Starszaki chętnie podjęły wyzwania śpiewając powitalną piosnkę dla Pani Wiosny, rysując wiosenne obrazki na betonie, rozwiązując zagadki, bawiąc się w zabawę "Wiosno, wiosno ile kroków do Ciebie?", a także licząc, dodając i odejmując, głoskując oraz sylabując. W nagrodę za ukończone zadanie dostawały kopertę z kwiatami, by na koniec przykleić je na sukience Pani Wiosny. Rozemocjonowane dzieci ukończyły wyzwanie i odnalazły Wiosenkę, która czekała na nich w przedszkolu.

Cóż to był za dzień! Pełen głośnego chichotu i nieskrępowanej radości.

Karolina Urbanowska