Wielkanocne poszukiwanie pisanek

Przedszkolaki z grupy V, VI oraz VII na języku angielskim poznały ciekawy zwyczaj związany z Wielkanocą, a mianowicie Easter egg hunt. Polega on na tym, że dzieci, zanim zasiądą do stołu z rodzinami w Niedzielę Wielkanocną, wyruszają na poszukiwania jajek, ukrytych nocą przez zajączka wielkanocnego. A ponieważ najlepiej jest sprawdzić wszystko samodzielnie, panie Ewa, Patrycja, Asia i Karolina przygotowały dzieciom niespodziankę. Nasz przedszkolny zajączek przyniósł przedszkolakom list, w którym poinformował, że w każdej sali ukrył czekoladowe jajeczka. Radości i krzyków było co niemiara. Każdemu udało się jednak znaleźć ukryte jajeczka. Na pytanie czy podoba im się taki zwyczaj, wszyscy zgodnie przyznali że bardzo.

Joanna Korzeń.