Wielkanocne zwyczaje

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość
gra (...).

W Wielkim Tygodniu, w świątecznej już atmosferze, 13.04.2022 r. Starszaki zaprezentowały program artystyczny pod hasłem: "Wielkanocne zwyczaje" dla dzieci ze starszych grup przedszkolnych oraz zaproszonych gości. Młodsi widzowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie w poświąteczny czwartek. Tą wyjątkową uroczystość, podczas której, wychowankowie gorlickiej ósemki poznawały tradycje wielkanocne, przygotowały dzieci 6-letnie z grupy VII wraz z wychowawczynią Karoliną Urbanowską przy nieocenionym wsparciu Pani Patrycji Wacławik.

Przedstawienie było pełne radości, gwaru i śmiechu. Mali artyści pomimo tremy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się znakomicie. Niemałą niespodzianką było wyklucie się kurczątek
z ogromnej pisanki, by zatańczyć Taniec piskląt w skorupkach. Tradycyjna ludowa zabawa na wybitki przyniosła sporo emocji, a zwycięzcą z nienaruszoną pisanką został Pan Burmistrz. Gratulujemy!

Nie obyło się również bez małego śmigusa- dyngusa, kiedy to oprócz zgromadzonych przedszkolaków skropieni zostali nasi mili goście.

Na zakończenie spotkania Pani Kierownik Maria Przetacznik złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po czym Wielkanocne Zajączki, Baranki i Kurczaczki obdarowały  honorowych gości, grono pedagogiczne kolorowymi i słodkimi upominkami.

Relacja z wydarzenia dostępna jest również na stronie Urzędu Miasta Gorlice, zachęcam do zaglądnięcia.

Karolina Urbanowska