Eko-Przedszkolaki z Ósemki

25.04.2022 r. w naszym przedszkolu z okazji Dnia Ziemi obył się „Ekologiczny pokaz mody”. Podczas wielkiego otwarcia nauczycielki zaprezentowały krótkie przedstawienie o zaśmieconej niebieskiej planecie, w którą wcieliła się Pani Ewa. Księżyc - Pani Joanna, i Słońce - Pani Karolina, próbowały rozwikłać zagadkę smutnego nastroju Ziemi. Wszystko dopełniła narracja Pani Patrycji. Potem przedstawiciele grup II, V, VI oraz VII przestawili  eko-kreacje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Drugie życie starych kartonów, zużytych butelek i zakrętek okazało się być olśniewające
i bardzo kreatywne. Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia mogą iść ze sobą w parze. Dzieci doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek, a ich występy nagradzane były gromkimi brawami. Ponadto aby oczyścić naszą planetę przedszkolaki musiały uporać się z zadaniami i quizami z zakresu ekologii. Jak można było się spodziewać, dzieci poradziły sobie wyśmienicie, a na końcu złożyły przysięgę Strażników Przyrody i obiecały dbać o Ziemię.

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów. Wiemy jedno – Wasza kreatywność nie zna granic!

Karolina Urbanowska