Uwolnij Robota!

Dbając o rozwój kompetencji matematycznych oraz technologii komunikacyjno-informacyjnych Panie Karolina i Joanna zaproponowały dzieciom kolejne zajęcia z robotyki. Tym razem średniaki i starszaki podjęły się niezwykle trudnego zadania.
Otóż próbowali uwolnić Photona, który w tajemniczy sposób zniknął z przygotowanej na korytarzu maty. Nagłe rozpłynięcie się ich ulubionego robota wywołało spore zamieszanie i ocean emocji. Dzieci z zapałem przystąpiły do rozwiązywania kolejnych misji, podczas których musiały przeliczać, rachować, kodować, bacznie obserwować i oglądać. Przedszkolaki gimnastykowały swój umysł, by na końcu móc wpisać tajemniczy kod i uwolnić swojego robo-przyjaciela.

To była niesamowita przygoda ... ciekawe co jeszcze spotka nas z Photonem w tym roku szkolnym?!

Karolina Urbanowska