Dzień Dziecka - budynek szkoły

1 czerwca rozpoczął się dla dzieci emocjonująco, ponieważ tego dnia Pan Burmistrz, Rafał Kukla, spotkał się z przedszkolakami osobiście i sprezentował wszystkim małym czytelnikom książeczkę promującą historię naszego regionu i przybliżającą postać wybitnego gorliczanina pt. "Cudowna lampa Łukasiewicza". Kolejnym miłym akcentem była słodka niespodzianka Pani Ewy, Joanny, Karoliny i Patrycji w postaci smakowitych lodów.

Obchodząc Dzień Dziecka nauczycielki grup V, VI i VII postanowiły spędzić go na świeżym powietrzu. Dzieci miały możliwość spakować swoje plecaczki z przekąskami oraz ulubionymi zabawkami, takimi jak balony, badminton, bańki mydlane, piłki i piłeczki, skakanki oraz koła hula-hop. W ten wyjątkowy dzień prym wiodły przedszkolaki, które mogły poddać się swobodnej zabawie podczas pikniku na szkolnym placu zabaw.
Zabawa swobodna to taka, której strukturę nadają same dzieci spontanicznie wybierając zabawki, rodzaj aktywności oraz tematykę. Jest ona cennym bodźcem do wszechstronnego rozwoju małych przedszkolaków. Poniższa grafika pokazuje, aż 30 korzyści płynących z niczym nieskrępowanej dowolnej aktywności dzieci. Zachęcamy do lektury oraz zamieszczamy bogatą fotorelację. Uśmiech i wszechogarniająca radość bijąca z  twarzy naszych przedszkolaków mówi sama za siebie.
To był niesamowity dzień, a czynny wypoczynek był strzałem w dziesiątkę!

PS dziękujemy serdecznie Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy pamiętali o symbolicznych upominkach dla dzieci z okazji ich święta.

W załączniku poniżej zachąceamy do przeczytania ulotki o swobodnej zabawie - korzyści dla rozwoju dziecka.

Do pobrania:

Swobodna zabawa