Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka to święto ustanowione przez Sejm, które obchodzone jest każdego roku 20 września. Święto zostało ustanowione, aby podkreślić rangę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dzieci. To przede wszystkim dzień, który ma dostarczyć okazji do świętowania, dobrej zabawy, pozytywnych wrażeń oraz mnóstwa radości.

Z tej okazji również dla naszych przedszkolaków przygotowano wiele atrakcji.

Dzieci z grupy I, II, III i IV zebrały się na sali gimnastycznej by wspólnie zaśpiewać piosenkę  "Dziecięce marzenia". Następnie w rytm ulubionych dziecięcych przebojów, odbyła się wesoła zabawa. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.

Dzieci  z grupy V i VI dołączyły do akcji "Wyzwanie Przedszkolaka " - każde dziecko odbiło dłoń pomalowaną farbą  na przygotowanym wcześniej szablonie drzewa. Następnie dzieci brały udział w różnych zabawach ruchowych. Na zakończenie  świętowania dzieci dostały dyplomy i upominki.