Obchody Światowego Dnia Jabłka

W środę 28 września przedszkolaki włączyły się w obchody Światowego Dnia Jabłka. Tego dnia najmłodsi poznali ciekawostki o jabłkach i wskazywali ich walory zdrowotne i smakowe. Przedszkolaki uczestniczyły też w zabawach muzyczno-ruchowych. Niemałych emocji dostarczył im bieg z jabłkiem na drewnianej łyżce. Miały również okazję skosztować świeżo wyciśniętego soku, szarlotki i rogalików z jabłkami przygotowanych specjalnie na tę okazję przez rodziców i wychowawczynie. Zaskoczeniem dla dzieci było odkrycie jabłkowych czipsów. Po degustacji przyszła kolej na wykonanie przez przedszkolaków piękanych prac plastycznych, które potem wyeksponowano na tablicach. Na koniec aktywnego dnia dzieciom wykonano zdjęcia w "jabłkowej" fotobudce. Był to bardzo zdrowy, smaczny i radosny dzień.