11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami uczciły to ważne święto w dniu 10 listopada. Dzieci przypomniały sobie polskie symbole narodowe, własnoręcznie wykonały kokardy narodowe i prace plastyczne związane z barwami narodowymi.
Śpiewały pieśni patriotyczne, a o symbolicznej godzinie 11.11 przedszkolaki i dorośli odśpiewali wspólnie hymn polski. Podniosły nastrój podkreślały galowe stroje małych patriotów. Najstarsze grupy zostały zaproszone na uroczysta akademię do Miejskiego Zespołu Szkół nr 6. Pamiętaliśmy również o zapaleniu zniczy pod Pomnikiem Bohaterów Ziemi Gorlickiej.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci uczą się miłości do Ojczyzny,poznają swoja przeszłość, mają poczucie wspólnoty z innymi Polakami.