Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to ważny dzień-rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników-tych, których prawa są często łamane. W tym roku obchody tego święta mają szczególny przekaz. Okazujemy m,inn. wsparcie dzieciom z Ukrainy, których prawa z racji toczącej się tam wojny nie są respektowane.
Dzieci z grupy I, V i VI włączyły się w ogólnopolskie obchody tego święta wspólnie z Unicef. Na znak solidarności wszyscy w tym dniu byli ubrani na niebiesko. Kulminacyjnym punktem obchodów był "Niebieski Marsz Przedszkolaków".
Przedszkolaki z grupy I,II i IV oglądały prezentację multimedialną pt. ,,Nasze prawa”,poznały „Konwencję o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw. Przedszkolaki tańczyły przy piosence ,,Wszystkie dzieci nasze są”,kolorowały obrazki przedstawiające dzieci różnych ras, uczestniczyły w zabawie ,,Wszyscy jesteśmy ważni pomimo różnic”, składały puzzle przedstawiające dzieci z różnych narodowości, i ułożyły serce z niebieskich balonów.