Dzień kota

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół dorysowując sobie wąsy, uszy, noski lub pozując w fotobudce. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach z ciekawymi gadżetami, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, wykonywanie różnorodnych zadań jak nawijanie kłębka wełny, układanie puzzli z kotkami, kodowanie, wykonanie kocich prac plastycznych,recytowanie kocich wierszyków oraz śpiewanie piosenek o kotkach. W tym dniu po raz kolejny w naszym przedszkolu została ogłoszona zbiórka karmy dla bezdomnych kotków oraz piesków.