Wycieczka do Ciężkowic

Dnia 25.05.2023r. dwie grupy starszaków wyjechały na wycieczkę do Ciężkowic. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam dzieci oglądały krótką bajkę o oszczędzaniu wody i przygody z niebieską kropelką. Następnie Pani przewodnik opowiedziała o jaskiniach i skalnym miasteczku oraz o zwierzętach jakie możemy tutaj spotkać.
Kolejnym etapem wycieczki było muzeum, w którym dzieci z fascynacją oglądały zwierzęta , ptaki, płazy prawdziwych rozmiarów co bardzo podobało się naszym przedszkolakom i z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego przewodnika. Na koniec mogły zadać pytania i wysłuchać ciekawostek związanych z tym wspaniałym miejscem. Dla przedszkolaków byl przygotowany również pyszny domowy obiad. Dzieci miały również czas na chwilę zabawy w ogrodzie. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom wyjazdu i myślę że będą mile wspominać ten wyjazd na zakończenie etapu przedszkolnego.
Katarzyna Moroń.