IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków Sprintem do maratonu

Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji organizowanej przez wydawnictwo "Bliżej przedszkola" - IX-go Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków" pt. Sprintem do maratonu".
Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.
Impreza biegowa została przeprowadzona 5 czerwca w ogrodzie przedszkolnym. Dystans został dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących kolegów z przedszkola. Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali medale. Bieg był wielkim,wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem i wspaniałym sportowym przeżyciem.