„Dzień Postaci z Bajek” przypada 5 listopada. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.
Z okazji tego nietypowego święta przedszkolaki słuchały bajek, czytanych przez uczniów Miejskiego Zespołu Szkół nr 6, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Podczas zabaw szukały odpowiednich cieni oraz odkrywały z układanek bajkowe postacie. W grupie pięciolatków odbył się konkurs plastyczny "Moja Ulubiona Postać z Bajki, którey wzbudził duże zainteresowanie. Dziękujemy za wspólne zaangażowanie i gratulujemy pomysłowości. Ten dzień sprawił  przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .