Pieczemy świąteczne pierniczki

W dniu 13 grudnia w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci z gr II i IV piekły świąteczne pierniki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki, zakładając fartuszki i czapki. Nasza wspaniała kucharka -pani Asia przygotowały dzieciom ciasto piernikowe, a przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek, pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek. Na tym nie koniec. Kolejnym etapem będzie ozdabianie pieników za pomocą lukrowych pisaków, cukiereczków i posypek. To już wkrótce!