Lekcja biblioteczna przedszkolaków

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Dlatego też nasze przedszkolaki są częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.
Czterolatki w dniu 18 marca po raz kolejny odwiedziły to magiczne miejsce. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.
Z wielkim zaciekawieniem słuchały informacji o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz przypomniały sobie zasady wypożyczania książek oraz dbania o książki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zrobiły sobie zdjęcie z nietypową "ksiażką z dziurą".