„Dziki Projekt"

„Dziki Projekt

25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się lekcja edukacyjna, którą poprowadzili pani
Agata Lisowicz i pan Wojciech Wójcik z Dzikiego Projektu. Przedszkolaki zostały zabrane w fascynującą podróż po świecie dzikiej fauny. Dzieci miały okazję uczestniczyć w interaktywnej lekcji, która bawiła i uczyła równocześnie.

Lekarz weterynarii, Wojciech Wójcik, podzielił się z młodymi słuchaczami poruszającymi historiami zwierząt, które trafiły do jego kliniki. Opowiedział między innymi o sarence, która z ranną racicą trafiła do lecznicy. Powodem uszkodzenia kończyny była zwykła gumka, która znalazła się na niej i wrosła w skórę będąc tam przez kilka lat.
Drugim przypadkiem był bocian, który miał to nieszczęście, że wypadł z gniazda i został potrącony przez samochód na drodze w Kobylance.
Ornitolog Agata Lisiewicz wzbogaciła spotkanie o prezentację gniazd różnych ptaków i owadów, co wywołało wiele radosnych reakcji wśród dzieci. Spotkanie to było super inicjatywą promującą wiedzę przyrodniczą wśród najmłodszych.