Projekt edukacyjny „Witaminki"

Projekt edukacyjny „Witaminki

W obecnym roku szkolnym czterolatki z grupy IV wzięły udział w projekcie pt. „Witaminki" pod patronatem Bliżej Przedszkola.

W ramach realizacji projektu, każdego miesiąca podjęliśmy się różnorodnych aktywności promujących zdrowe nawyki żywieniowe: poznawaliśmy warzywa poprzez oglądanie, dotykanie i smakowanie, przygotowaliśmy zdrowe kanapki na których królowały warzywa, poznaliśmy składniki zdrowej zupy dyniowej, którą następnie ze smakiem zjedłiśmy, wykonywaliśmy prace plastyczne związane z projektem, braliśmy udział w zabawach edukacyjnych z wykorzystaniem warzyw. Głównym celem naszych zadań, było kształtowanie u dzieci już od najmłodszych lat kultury spożywania zdrowych posiłków, w których królowały będą warzywa.