W dniu 15 października w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do 40 Jesiennego Gorlickiego Konkursu Poezji Jednego Wiersza.
W konkursie wzięły udział najstarsze przedszkolaki z grupy pani Agnieszki Gucwy i pani Karoliny Urbanowskiej.
Regulamin naszego konkursu zakładał wyłonienie spośród uczestników troje dzieci, które będą reprezentowały nasze przedszkole 25 października, podczas konkursu w Gorlickim Centrum Kultury. Przed licznie zgromadzoną publicznością wiersze recytowali: Gabriela Juszczak, Aurelia Michalik, Iga Radzik, Alicja Wojtas, Milena Przybylska, Barbara Prorok, Adam Synowiec, Krzysztof Świerz, Mikołaj Podlejski, Wiktoria Wierzchanowska, Wiktor Rak, Liliana Śmigaj, Liliana Tarsa, Karol Smoła, Mikołaj Wójcik.

Po wysłuchaniu wszystkich wierszy jury konkursu zdecydowało się wyróżnić następujące osoby: Alicję Wojtas za recytację wiersza Stanisława Pagaczewskiego" Odlot szpaków" , Gabrielę Juszczak za recytację wiersza Jana Brzechwy " Leń" oraz Lilianę Śmigaj w wierszu Jana Brzechwy „Samochwała”.  Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę. Gratulujemy wszystkim małym artystą.